• autor: dawidek1417, 2015-05-18 22:13

Jeśli Gryf nie może - to sędzia pomoże..

Świetna postawa Jamnicy, żenujące zachowanie arbitra

Porażka ze słabo grającym Gryfem

Jamnica do meczu z Gryfem przystąpiła bardzo zmobilizowana. Od pierwszych minut gospodarze byli nieco zagubieni i zszokowani postawą naszej ekipy. W 5 minucie Grzegorz Szydło wykłada mocną piłkę na 5m, Radek Kij przestrzela nad poprzeczką. Gryf zagrażał jedynie po dalekim wstrzeleniu piłki z autu. Jamnica stwarza kolejną stuprocentową sytuację. Radek Kij dośrodkowuje w pole karne, Grzegorz Szydło strąca piłkę głową, a ta minimalnie mija słupek bramki. Dośrodkowanie Dawida Barłoga i znów Grzegorz Szydło głową obok słupka. W końcu się udało. Coraz lepsza gra i gol! Mocna piłka w pole karne, dopada do niej Radek Kij i mamy 0-1. W tym momencie Pan sędzia postanowił pomóc drużynie z Mielca. Mamy rzut karny z kapelusza dla mielczan. Zawodnik gospodarzy wyrównuje. 1-1 Przed przerwą świetne podanie Mariusza Wolaka do Bartłomieja Giży, ale ten obok słupka. Do przerwy 1-1.

Po przerwie znów Jamnica zaczęła mocno. W pierwszych 5 minutach mieliśmy 3 dobre okazje do objęcia prowadzenia. Jednak zabrakło celności. W jednej z nich Radosław Kij obija słupek bramki Gryfu. Jak to mówią, niewykorzystane sytuację się mszczą.. Przechwyć gospodarzy w środku pola. Prostopadła piłka, napastnik Gryfu kończy akcje i daje prowadzenie swojej drużynie. Gra się wyrównała, więcej akcji w środku pola. Przed kilka minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć akcji bramkowej. Jednak Jamnica nie poddawała się. Strzał Grzegorza Szydło broni bramkarz. Kolejna akcja, Radosław Kij wysuwa sobie piłkę do strzału, zostaje pchnięty przez pomocnika gospodarzy, arbiter nie reaguje, Gryf kontruje i mamy 3-1. W końcówce Jamnica mogła strzelić jeszcze bramki, ale zabrakło szczęścia i skuteczności. Gryf niezasłużenie wygrywa spotkanie. Taka jest piłka, lecz szkoda, że sędzia popsuł tak dobrze zapowiadające się spotkanie, myślimy, że Gryf jest na tyle dobrym zespołem, że sam potrafi sobie poradzić w meczu.